Секти в Україні

Деструктивні культи

Секта “АллатРа” має офшори на Кіпрі

Секта “АллатРа”, яку підозрюють у співпраці з Росією, має офшори на Кіпрі та в Центральній Америці. Журналісти виявили безліч різних бізнесів “АллатРи. Серед них компанія “Юнігран”, яка володіє гранітними кар’єрами поблизу Коростеня на Житомирщині.

“АллатРа” є сектою, що активно поширює теорії змови не лише в Україні, але й за межами країни. Підозри на співпрацю з Росією привели до обшуків у офісах секти.

секта, аллатра

Звідки взялася “АллатРа”

Секта “АллатРа” існує як юридична особа з 2014 року. Сектанти постійно поширюють псевдонаукові концепції. Організація має велику аудиторію серед українців, тому підноситься питання щодо джерела їхнього фінансування.

Спільнота стверджує, що їхня діяльність 100% волонтерська, але журналісти виявили протилежне. Наприклад, гроші секті надходять через офшорні компанії на Кіпрі та в Белізі.

Хто власник “АллатРи”

Журналісти аналізували кіпрські документи “АллатРи”. Хоча фінансової звітності там немає, але видно структуру власності компанії.

Керівниками кіпрської “АллатРи” вказані місцеві жителі, однак підписи на статутній документації належать Андрію Михальчуку, який також фігурує серед засновників української “АллатРи”. Михальчук підписав ці документи у 2015 році, коли працював головним інженером у “АСТ-Технологіях”.

Один з можливих джерел доходу “АллатРи” — продаж езотеричної літератури. Ще одним є краудфандинг, де зацікавлені особи можуть спонсувати різноманітні проекти. Такі проекти, на думку журналістів, забезпечили спільноті майже 7,5 млн гривень за рік.

Крім цього, “АллатРа” має кілька організацій, які, ймовірно, фінансують їхню діяльність. Починаючи з 2014 року, “АллатРа” підписувала партнерські угоди з бізнесом.

Одним з можливих варіантів є співпраця з компанією “Юнігран”, яка володіє гранітними кар’єрами поблизу Коростеня на Житомирщині. Власником групи “Юнігран” до 2022 року був Ігор Наумець, який брав активну участь у заходах “АллатРи”. Зараз Наумець перебуває під санкціями України, а його діяльність у кар’єрах призупинена.

Представники “Юніграну” відзначили, що компанія не має стосунків з “АллатРою”, а їхня співпраця є виключно особистою ініціативою Ігоря Наумця.

Share:
Залишити відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *